Dzienny Dom "Senior +"
Informacja PDF Drukuj Email

Informacja

Na mocy decyzji Wojewody Śląskiego oraz rekomendacji w piśmie z 16 października 2020 r., znak: NS-HKiŚ.9011.534.2020, którą skierował Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny następuje czasowe zawieszenie działalności, na terenie całego województwa śląskiego, w terminie

od dnia 20 października 2020 r. do odwołania w:

a. dziennych domach i klubach seniora, w tym w placówkach działających w ramach Programu Senior+;
b. środowiskowych domach samopomocy;
c. warsztatach terapii zajęciowej.

Polecenie podlega natychmiastowemu wykonaniu.
Celem ochrony życia i zdrowia ludzi, z uwzględnieniem stanu epidemii obowiązującego do odwołania w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2, a w szczególności aktualnej sytuacji epidemicznej na terenie województwa śląskiego, wydanie niniejszego polecenia jest celowe i konieczne.
W związku z tym placówka Dzienny Dom Senior +
przy ul. Marysia 93 w Częstochowie zawiesza działalność czasowo placówka będzie funkcjonować zdalnie do odwołania.

 
Informacje PDF Drukuj Email

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Okręgowy w Częstochowie po czasowym prowadzeniu zajęć zdalnie zawiadamia o wznowieniu funkcjonowania Dziennego Domu Senior + przy ul. Marysia 93 w Częstochowie od dnia 14.10.2020 r.
W placówce obowiązuje regularna i częsta dezynfekcja pomieszczeń, urządzeń i powierzchni, z którymi mają styczność pracownicy i uczestnicy, wietrzenie pomieszczeń, zmniejszenie liczebności grup – i stosowanie się do wytycznych, jakie przygotowane zostały dla prowadzących dzienne placówki dla seniorów, obowiązkowe korzystanie ze środków ochrony osobistej i dystans społeczny.
Szczególnie zwracamy uwagę na monitorowanie stanu zdrowia zarówno pracowników, jak i podopiecznych. Do pracy i pobytu w placówkach przychodzić mogą jedynie osoby zdrowe, bez objawów wskazujących na możliwość wystąpienia choroby zakaźnej.
Zapraszamy do korzystania z informacji na stronie internetowej :
www.tpdoo.org oraz facebooka

Teresa Sidorkiewicz
Prezes TPD/OO

 
Strona na Facebook-u Drukuj Email

Zapraszamy na naszą stronę na Facebook-u. 

 
Informacje PDF Drukuj Email

Sytuacja, w jakiej znaleźliśmy się w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, jest wyjątkowa. Zachowanie przez osoby starsze aktywności umysłowej, fizycznej, szczególnie w ostatnich tygodniach, może być kluczem do ich niezależności, do utrzymania jakości życia.   Nie zapominajmy też o tym, jaki ważne w obecnej sytuacji jest również wsparcie emocjonalne osób starszych, jak ważna może dla nich być rozmowa z drugim człowiekiem.
- dodaje minister  Pracy Rodziny, Pracy Polityki Społecznej Marlena Maląg

informacjeokoronawirusie

pamietajodziadkach

zaleceniadlaseniorow1

zaleceniadlaseniorow2

 
POMOC DLA SENIORÓW PDF Drukuj Email

POMOC DLA SENIORÓW

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Okręgowy w Częstochowie w związku z rozprzestrzenianiem się choroby zakaźnej COVID-19 zapewnia pomoc osobom starszym, wymagającym wsparcia oraz prowadzi działania skuteczne w przeciwdziałaniu długofalowym skutkom izolacji osób starszych.
Zgodnie z poleceniem Wojewody Śląskiego w Dziennym Domu Senior + ul. Marysia 93 w Częstochowie pracę zdalną od dn. 13.03.2020 r. wykonują:
Kierownik - Tel. 502556903
Pielęgniarka – Tel.603866346
Terapeuta – Tel. 531704844
Instruktor rehabilitacji – Tel.727912307
Pracownik ds. promocji zdrowia – 782087541
Animator kulturalny – 664961654
W ramach pomocy żywieniowej paczki z artykułami spożywczymi do seniorów przekazuje kierownik placówki z wolontariuszami , którzy na bieżąco kontaktują się indywidualnie z seniorami przez telefon lub elektronicznie email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 
KOMUNIKAT !!! PDF Drukuj Email

KOMUNIKAT !!!

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Okręgowy w Częstochowie w związku z epidemią koronawirusa zawiesza działalność Dziennego Domu SENIOR + przy ul. Marysia 93 od dn. 13.03.2020 do 10.05.2020r.

W trosce o seniorki i seniorów tej placówki powołany został zespól, który zadba o zdrowie i bezpieczeństwo osób starszych.

Prace zdalne – dyżury telefoniczne oraz internetowe i interaktywne zajęcia prowadzą: pielęgniarka, instruktor rehabilitacji, pracownik ds. promocji zdrowia, terapeuta, animator kulturalny w godz. 8.00- 16.00. od poniedziałku do piątku.

Wolontariusz dotrze z pomocą dowozu ciepłego posiłku lub zrobienia najpotrzebniejszych zakupów dla osób starszych i samotnych. Zgłoszenia przyjmowane będą na telefon : 502556903 lub 506845550

Teresa Sidorkiewicz – Prezes TPD/OO

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Valid XHTML & CSS | Template Design ah-68 | Copyright © 2009 by TPD/OO